Már a horvátok is Orbán arcába fújják a szelet
Zágrábban nem csináltak nagy ügyet belőle, de ettől még tény: Horvátország ebben is lelépett bennünket.
Zágrábban nem csináltak nagy ügyet belőle, de ettől még tény: Horvátország ebben is lelépett bennünket.
A magyar kormány szerint nincs elég szél az országban ahhoz, hogy szélerőművekből nyerhessük a - gyakorlatilag ingyenes - szélenergiát. Amit elvileg, műszakilag engedélyeznének, afelett a műszaki, technológiai, energetikai és mérnöki fejlődés-fejlesztés épp most lépett át minden korábbinál magasabb szinten. Persze, hogy a német cég a hunyó: elkészítették a mérsékelt szélsebesség esetén is munkaképes rendszerüket.
Nagyon nagy: csak az alapjába 2500 tonna betont öntöttek, hogy a közel 200 méteres óriás stabilan álljon. Nézze!
Mivel az elmúlt egy évben 127 MW szélenergiakapacitást már építettek a németek Franciaországban, a mostani plusz 38 MW már a Siemens számára sem pilot. Viszont az fontos, hogy ott akarnak lenni, amikor a nyugati szomszéduknál nemsokára felrobban a szélenergiapiac....
Menetrend szerint érkezik szinte a megrendelés a héten is a Siemenshez szélfarmépítésre és beüzemelésre. A meglepő talán csak az, hogy most éppen nem Ázsia vagy Dél-, (illetve Észak-) Amerika a megrendelő, hanem egy pici európai ország, Hollandia. De ők a legnagyobbat akarják.
Eddigi működésének legnagyobb onshore szélenergiai projektre kapott megrendelést a Siemens. 660 ezer amerikai háztartást látnak majd el a paksi erőműkapacitás felénél nagyobb teljesítményből. 2015-re mind a 448 szélturbina dolgozni fog.
Az Egyesült Királyságban installálta a 154 méter rotorátmérőjű, legújabb technológiájú szélturbina-óriását a Siemens.